Cambridge Audio CXU HD *Salon Warszawa al. Krakowska 223* tel. 606-553-190

Dodaj recenzję:
 • Producent: Cambridge Audio
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • 3 590,00 zł / szt.
 • Oblicz
 • Odtwarzacz Blu-Ray Ultra HD 4 K Cambridge Audio CXUHD

  Nowy odtwarzacz Cambridge Audio został zbudowany w oparciu o oppo UDP-203EU. Urządzenie Oppo zostało udoskonalone o zmodyfikowane układy analogowe w których brytyjska firma ma sporą wiedzę. Odtwarzacz oprócz odtwarzania krążków Blu-ray UHD w rozdzielczości 4K, będzie znakomicie odczytywać audiofilskie płyty CD oraz SACD. Funkcje sieciowe oraz multimedialne w postaci odtwarzania plików audio i video z sieci ethernet oraz z gniazda USB poszerzają możlowiści nowego urządzenia.

  CXUHD odtwarza płyty Blu-ray 4K z w rozdzielczości 3840 x 2160, czyli cztery razy wyższej niż klasyczne płyty Blu-ray. Obsługiwane są także inne typy sygnału wizyjnego, np. HEVC H.265, H.264, VP9 4K oraz Hi10P. Odtwarzacz obsługuje także HDR (High Dynamic Range), poszerzając zakres kontrastu i jasność pogłębionych kolorów. Urządzenie zostało profesjonalnie skalibrowane, dzięki czemu zoptymalizowano zakres dynamiki pomiędzy białymi i czarnymi fragmentami obrazu. Poprawie uległa też płynność przejść między barwami. Odtwarzacz jest kompatybilny także z wyświetlaczami starszego typu SDR (Standard Dynamic Range).

  Dolby Vision zamienia przeżycia w kinie domowym w coś zupełnie nowego, gwarantując wybitną jasność, 68 miliardów odcieni kolorystycznych i niesamowitą czerń, rzeczy niemożliwe do uzyskania ze standardowymi ekranami TV. Dzięki przemyślanemu użyciu sygnałów typu metadata Dolby Vision poprawia obraz klatka po klatce.

  Odtwarzane pliki
  CXUHD wyposażony jest w dwa gniazda USB 3.0, umożliwiające odtwarzanie na nim plików wideo i audio z zewnętrznych nośników. Jest on kompatybilny z kodekami wideo HEVC, H.264, VP9 4K i Hi10P. Aby podłączyć urządzenie do sieci internetowej można skorzystać z wbudowanych łączy 802.11ac Wi-Fi lub Gigabit Ethernet. Gwarantuje to łatwy dostęp do plików zgromadzonych na komputerach, laptopach, dyskach NAS i serwerach. Dzięki wyjątkowej uniwersalności możemy za jego pomocą odtworzyć płyty optyczne Blu-ray, 3D Blu-ray, DVD, DVD-Audio, SACD oraz audio CD.

  Audio Pass-through 
  Ponieważ CXUHD na wyjściu HDMI oferuje taki sam sygnał, jak odczytany z płyty lub pliku, np. Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, jest kompatybilny z dowolnym typem dźwięku, włączając w to Dolby Atmos i DTS:X.

  Wysoka jakość budowy 
  Odtwarzacz zostal zbudowany z wykorzystaniem najnowszych technologii i dzięki wieloletniemu doświadczeniu zespołu badawczego Cambridge Audio, specjalizującemu się w systemach stereofonicznych oraz kina domowego. Dopracowany w Cambridge Audio, czerordzeniowy dekoder wideo integruje zaawansowane sposoby dekodowania sygnałów wideo, a także ich obróbkę.
  Precyzyjny transport płyt optycznych zapewnia pewne, bezproblemowe odtwarzanie dowolnego rodzaju dysku. Jego mechanizm pozwala na bardzo szybki dostęp do zawartości płyty wraz z korekcją błędów. Ponieważ w urządzeniu nie ma przetworników D/A działa on jak transport – eliminacja dodatkowych układów poprawia jakość dźwięku i obrazu. CXUHD momentalnie integruje się z pozostałymi elementami serii CX, także pod względem wizualnym.

  Dwa gniazda HDMI
  Transport został wyposazony w dwa gniazda HDMI: 2.0 służące do podłączenia najnowszych telewizorów 4K UHD, projektorów i amplitunerów oraz 1.4 do podłączenia go do starszych amplitunerów AV.

  Wejście HDMI 2.0
  Wejście HDMI 2.0 jest kompatybilne z sygnałami o rozdzielczości 4K UHD i służy do podłączenia zewnętrznych odtwarzaczy streamingowych, takich jak Chromecast, Amazon Firesticks i Apple TV. Dzięki temu użytkownik może wybierać spośród szerokiej gamy urządzeń towarzyszących i serwisów, wykorzystując niesamowite możliwości CXUHD w obróbce sygnałów audio i wideo.

  Prosta integracja
  Transport CXUHD został wyposażony w wiele dodatkowych gniazd, jak np. cyfrowe wyjścia audio (koaksjalne i optyczne). W prosty sposób można go więc zintegrować z dowolnym systemem kina domowego, jak również wysokiej klasy systemem audio.

  Specyfikacja techniczna:
  - Obraz 3D
  - Odtwarzane formaty: AVCHD, BD-R, Blu-ray Disc 3D, CD-R, CD-RW, DVD-Video, DVD-Audio, DVD-R, DVD+R, SACD, Kodak Picture CD
  - Dekodery DTS: DTS, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio, DTS:X
  - Dekodery Dolby: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, Dolby Atmos
  - Przetwornik DAC: AKM AK4458VN
  - Skalowanie do Full HD
  - Skalowanie do 4K z Full HD
  - Wyjścia optyczne: 1
  - Wyjścia koaksjalne: 1
  - Wejście Ethernet/LAN
  - IR
  - RS232C
  - Formaty audio: DSD, DSD 128, DSD 64
  - tryb Direct Source
  - Pilot
  - 2x wyjście HDMI 2.0a
  - 1x HDMI wejście 1.4 
  - 1x USB 2.0 
  - 2x USB 3.0 
  - 1x coaxial S / PDIF wyjście digital audio 
  - 1x Optical S / PDIF wujście Digital Audio 
  - 1x analogowe wyjście audio 7.1 
  - Wymiary (WxHxD): 430 x 311 x 79 mm 
  - Waga: 5.1 kg