Cyrus 8₂ Qx DAC *Salon Warszawa al. Krakowska 223* tel. 606-553-190

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Cyrus
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • 10 999,00 zł 7 999,00 zł / szt.
 • Oblicz

CYRUS 8₂ DAC

8₂ DAC jest naszym najbardziej uniwersalnym wzmacniaczem zintegrowanym. Wysoka jakość i doskonała konstrukcja zapewnia imponujące 88 watów mocy na kanał. 8₂ DAC jest wyposażony w sześć wejść analogowych, które można nazywać indywidualnie. Posiada wyjście słuchawkowe i podwójne terminale głośnikowe ułatwiające stosowanie bi-wiringu.

Zaawansowana technologia
8₂ DAC zapewnia zaskakującą jakość dźwięku.Tor przedwzmacniacza został w nim wykonany z wykorzystaniem naszych najbardziej zaawansowanych technologii wypróbowanych wcześniej w DAC XP Signature.

Wzmacniacz zintegrowany 
Na wyjściu w układzie bi-wire 8₂ DAC dysponuje mocą 88 wat przy 6 ohm. Zasilacz jest to wysoko zaawansowana konstrukcja o dużej wydajności prądowej. Dwa transformatory sieciowe pozwalają całkowicie odseparować układy cyfrowe od wrażliwych sygnałów audio.

Zintegrowany DAC
8₂ DAC poprzez wejścia optyczne i koaksjalne przyjmuje sygnały 24/192. Wejście USB (plug and play) służy do połączenia z komputerem PC lub laptopem. Możliwe jest uaktualnienie upsamplingu do poziomu DAC 'QX', którego układ został „przeszczepiony” z DAC XP Signature.

Połączenia
Wyposażony w sześć wejść analogowych, wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy, wyjście strefy 2 i wyjście przedwzmacniacza powoduje nieprzeciętną uniwersalność DAC 8₂ i umożliwia współpracę z szeroką gamą urządzeń audio. Posiada również port PSX-R umożliwiający rozbudowę o dodatkowy zasilacz.

Ustawienia zaawansowane
Mikroprocesor sterujący systemem operacyjnym 8₂ DAC pozwala na szerokie programowanie wielu funkcji. Nazewnictwo wejść, różne odczyty wyświetlacza i dopasowanie poziomu czułości wejść wszystkich źródeł, to tylko niektóre z możliwości. Wzmacniacz ten może być rozbudowany o moduł Qx, umożliwiający upsampling 24/192. 8₂ DAC jest idealnym partnerem dla CD I lub CD t.

CYRUS QX DAC MODUŁ

Moduł Qx DAC jest płytką DAC zbudowaną z wysokiej klasy komponentów, Konwertuje źródła cyfrowe do sygnału analogowego w najwyższej możliwej rozdzielczości, jaka jest dostępna. Najlepsze pliki to pliki o 24-bitowe o wysokiej rozdzielczości. Qx DAC sprawia, że takie są dostarczane z dowolnego wejścia.

Bez względu na rozdzielczość plików przychodzących z cyfrowego źródła, Qx DAC upsampluje ten sygnał do najwyższej rozdzielczości 192 kHz, co oznacza, że poprawi dźwięk wszystkich podłączonych źródeł cyfrowych. Wpływ składników DAC wysokiej klasy stosowanych w Qx DAC jest natychmiast zauważalny. Usłyszysz nowe szczegóły w nagraniach, cieszyć się będziesz dźwiękiem bardziej przejrzystym i zdefiniowanym na wyższe częstotliwości i doświadczysz głębszych i mocniejszych niskich częstotliwości odtwarzanych przez system. Ten moduł to nie tylko zaawansowany procesor. Zawiera zaawansowany zasilacz i wiele elementów z zaawansowanych technik filtrowania, co zwiększenia wydajność DAC. Referencyjne obwody anty-jitter wyeliminują błędy pomiaru czasu, które objawiają się jako niechciane sygnały na wyjściu.

 

Dane techniczne:

 • Wyjścia: Stereo RCA analogue (para fixed,  2 pary variable), słuchawkowe, BFA Spekaer, PSX-R upgrade port, MC-BUS
 • Wejścia: 2 x Optical SPDIF, 2 x Coaxial SPDIF, USB B, 6 x RCA
 • Zgodność częstotliwość próbkowania: 24 bit/192kHz
 • Moc wyjściowa: 88W (6 ohm)
 • Wymiary (Wys. x Szer. x Gł.): 73 x 215 x 360 mm
 • Waga: 6,9 kg