Cyrus 8 QX DAC *Salon Warszawa al. Krakowska 223* tel. 606-553-190

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Cyrus
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 11 690,00 zł 8 490,00 zł / szt.
  • Oblicz

W jednym zdaniu

Nasz najlepszy audiofilski zintegrowany wzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym.

Przegląd

Cyrus 8 Qx DAC jest naszym najbardziej zaawansowanym wzmacniaczem z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Oferuje najwyższą wydajność prądową, zdolność do doskonałej reprodukcji dźwięku i zawiera zaawansowany technologicznie przetwornik. To połączenia gwarantuje przekaz pozbawiony błędów i strat w trakcie przesyłania sygnału.

Przetwornik zawiera najlepsze komponenty i oparty jest o nasz najlepszy proces dekodowania sygnału cyfrowego. Cyrus Qx DAC to audiofilski przetwornik i audiofilski DAC w jednej obudowie. Dźwięk jaki oferuje przetwornik jest nacechowany precyzją i dynamiką, co pozwala na wykorzystanie możliwości wzmacniacza w połączeniu z dowolnym źródłem.

Możemy sięgnąć po takie urządzenia z naszej oferty jak CDtCD XT Signature czy odtwarzacz strumieniowy X2 bądź: komputer, laptop, telewizor, dekoder telewizji czy konsolę do gier i uzyskać najwyższej jakości dźwięk. Zastosowanie obsługi drugiej strefy pozwala słuchać jednocześnie dwa różne źródła w różnych pomieszczeniach i cieszyć się marką Cyrus w całym domu.

Cyrus 8 Qx DAC jest zasilany przez toroidalny transformator o mocy 350VA , zapewniając 70 watów na kanał. Przetwornik obsługuje zapis cyfrowy nawet w formacie 24-bity/192kHz co gwarantuje najwyższą jakość przekazu. Dzięki temu korzystamy z całego dobrodziejstwa jaki niosą ze sobą najwyższej rozdzielczości pliki cyfrowe.

Więcej szczegółów

Część analogowa wzmacniacza Cyrus 8QX DAC wykorzystuje tę samą technologię jak wielokrotnie nagradzany model Cyrus 8a. Wraz z nim w obudowie znalazł się moduł Qx DAC korzystający z zaawansowanego konwertera cyfrowo-analogowego oraz własnego zasilacza regulowanego zapewniającego dostarczenie czystej, nie zakłóconej energii co ma zapewnić najwyższą jakość dostarczanego dźwięku.

Cechą tego przetwornika jest upsamplowanie wszystkich źródeł cyfrowych do częstotliwości 192 kHz i wysokiej rozdzielczości co zapewnia wiele korzyści brzmieniowych w tym precyzyjniejsze oddanie tonów wysokich, lepszy timing, przestrzenność oraz muzykalność i barwę tonów niskich.

Wszystkie te elementy tworzą mocny i dynamiczny wzmacniacz zintegrowany, który może wypełnić dźwiękiem dwa pokoje w domu bez utraty jakości przekazu z którego słynie i za co jest nagradzany Cyrus.

Aby uzyskać najlepszą wydajność z tego wzmacniacza można go rozbudować o zewnętrzny zasilacz PSX -R. Jest to banalnie proste i zapewnia to dalszą separację poszczególnych elementów toru audio i wpływa bezpośrednio na jakość reprodukowanego dźwięku.

Specyfikacja

Wejścia - 6 wejść analogowych , 2 SPDIF koaksjalne ,2 optyczne SPDIF, 1 USB (komputerowe slave )

Zasilacz oparty o transformator toroidalny o mocy 350VA

Moc wyjściowa – 115W na kanał przy obciążeniu 4 ohm; 70W przy obciążeniu 8 ohm

Wyjścia - Strefa 2 , przedwzmacniacz się , słuchawki, głośniki bi- wire

Wymiary ( wys. x szer. x głęb. ) - 73 x 215 x 360 mm

Waga - 6,9 kg