Indiana Line Tesi 560 *Salon Warszawa al. Krakowska 223* tel. 606-553-190

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Indiana Line
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • 1 347,00 zł 999,00 zł / szt.
 • Oblicz

Tesi to środkowa i najbardziej uniwersalna seria Indiana Line.

Jej największą zaletą jest dopracowana konstrukcja. Zgodnie z filozofią Indiana Line – seria Tesi w całości powstała na deskach kreślarskich wewnątrz firmy – bez udziału przypadkowych poddostawców.

Zasadniczą różnicą w stosunku do produktów konkurencyjnych jest fakt, że poza ogólnymi założeniami konstrukcyjnymi także  szczegółowe parametry najważniejszych podzespołów takich jak głośniki czy zwrotnica zostały zaprojektowane przez włoskich inżynierów przemysłowych Indiana Line.

Tego typu zabiegi wymagają odpowiedniego zaplecza know-how, którego większość producentów taniego hi-fi nie posiada lub nie chce angażować w przypadku tańszych konstrukcji.

Indiana Line Tesi - konstrukcja
Wszystko to pozwoliło na stworzenie oryginalnej konstrukcji 2,5-drożnej opartej o dwa głośniki 16cm (Tesi 560) z korektorem fazy, które umieszczono wdodatkowej frontowej płycie MDF, która wzmacnia sztywność konstrukcji oraz pochłania fale odbite.

Dzięki licznym wzmocnieniom wewnętrznym wzmocnieniom poprzecznym udało się zachować stosunkowo niewielkie rozmiary i wagę kolumnpodłogowych, co pozwoli cieszyć się nimi także w mniejszych pomieszczeniach.

Zespół głośnikowy dopełnia autorski firmowy przetwornik wysokotonowy z tylną wentylowaną komorą napędzany mocnym magnesem neodymowym. W celu poprawy własności akustycznych membranę głośnika wysokotonowego poddano specjalnej obróbce cieplnej. Funkcjonalność całej konstrukcji podkreśla złącze bi-wiring.

Indiana Line Tesi – brzmienie
Brzmienie serii Tesi przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom lekko ocieplonego basu i średnicy połączonych z przebogatym i zróżnicowanym pasmem wysokotonowym. Ton brzmienia Tesi nadaje bez dwóch zdań najlepszy w tym przedziale cenowym głośnik wysokotonowy.

Dzięki niemu Tesi generuje wielowymiarową scenę muzyczną – już nie tylko w szerokości i wysokości, ale także w głębi planów, co do tej pory było domeną znacznie droższych zespołów głośnikowych. Dzięki unikalnej konstrukcji zwrotnicy z filtrami o łagodnych zboczach bezkonkurencyjne jest odtwarzanie przełomu średnich i wysokich tonów, co faworyzuje akustykę instrumentów gitarowych, dętych oraz wokali.

Całość dopełnia bas, który bez dwóch zdan zasługuje na miano audiofilskiego. Eteryczność, precyzyjne obciążenie i ciepłe wypełnienie zbliża reprodukcję basu z Tesi do audiofilskiego ideału – bardzo dalekiego od agresywnych dyskotekowych dudnień.
Cechy:

 • Zwrotnica głośnikowa z filtrami o złagodzonych zboczach - przystosowana do pracy z każdym wzmacniaczem o impedancji 4-8 ohm
 
Głośniki:
 • 160 mm głośnik niskotonowy z polipropylenową membraną wzmacnianą krzemianem mikowym* z korektorem fazy (dwukrotnie większy magnes neodymowy w stosunku do serii NOTA)
 • 160 mm głośnik średniotonowy z polipropylenową membraną  wzmacnianą krzemianem mikowym* z korektorem fazy (dwukrotnie większy magnes neodymowy w stosunku do serii NOTA)
 • 26 mm głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką obrabianą cieplnie umieszczoną w tylnej wentylowaną komorze rezonansowej zasilaną magnesem neodymowym
Inne:
 • Możliwość podłączenia bi-wiring
 • Głośnik ekranowany
 
BUDOWA ------
Konstrukcja 2.5-drożna
Budowa kolumny Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe 1x1.1cala (1x26mm) głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką obrabianą cieplnie umieszczoną w tylnej wentylowaną komorze rezonansowej zasilaną magnesem neodymowym
Głośniki średniotonowe 1x6.3cala (1x160mm) średniotonowy z polipropylenową membraną wzmacnianą krzemianem mikowym* z korektorem fazy (dwukrotnie większy magnes neodymowy w stosunku do serii NOTA)
Głośniki niskotonowe 1x6.3cala (1x160mm) głośnik niskotonowy z polipropylenową membraną wzmacnianą krzemianem mikowym* z korektorem fazy (dwukrotnie większy magnes neodymowy w stosunku do serii NOTA)
Obudowa MDF
OBUDOWA ------
Wykończenie obudowy Gruba winylową okleina
Bas-refleks Przód
Membrana pasywna NIE
Podłączenie kabli Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
PARAMETRY ------
Impedancja 4 Ohm
  6 Ohm
  8 Ohm
Podział pasma 180/2.800Hz
Skuteczność 92dB
Zalecana moc wzmacniacza 30 - 150W
Pasmo przenoszenia 35 - 22.000Hz
INNE ------
: Front: dodatkowa płyta z MDF dla lepszej sztywności poprzecznej głośników oraz pochłaniania fal odbitych
: Wypełnienie obudowy: syntetyczne żywiczne wzmacniane włókno poliestrowe wybitnie odporne na rozciąganie, przesuszenie i wilgoć zmodyfikowane pod kątem współpracy z systemami bass-reflex
: Zwrotnica głośnikowa z filtrami o złagodzonych zboczach - przystosowana do pracy z każdym wzmacniaczem o impedancji 4-8 ohm
Wysokość 89cm
Szerokość 17.5cm
Głębokość 31cm
Waga 13.6kg
Gwarancja 24 miesiące
Kolor Czerwona wiśnia
  Ciemnoszary dąb