Lyngdorf TDAI-2170 + HDMI & USB *Salon Warszawa al. Krakowska 223* tel. 606-553-190

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Lyngdorf
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • 16 400,00 zł / szt.
 • Oblicz

 

Lyngdorf TDAI-2170 

Witamy w świecie muzyki. TDAI-2170 to stylowy, zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny, który ustanowił nowy standard w odtwarzaniu dźwięku. Jest on w pełni cyfrowy, spełnia warunki aktualizacji softwarowej, posiada modułową konstrukcję wejść i technologię korekcji pomieszczeń RoomPerfect ™, TDAI-2170 stanowi wzór dla jakości dźwięku, zachwycając zarówno użytkowników jak i krytyków. Zaprojektowany, opracowany i wyprodukowany w Danii.

ROOMPERFECT™


W większości systemów, więcej niż 50% słyszanych dźwięków pochodzi nie z głośników, ale z pomieszczenia odsłuchowego. Umieszczenie głośników, dynamika pogłosów, kształt pomieszczenia, odbicia i absorpcja mają ogromny wpływ na to, co słyszysz.

RoomPerfect™ to najbardziej zaawansowany i łatwy w obsłudze system korekcji akustycznej pomieszczenia na świecie. W zależności od charakterystyki głośników i wpływu pomieszczenia na jego reprodukcję RoomPerfect™ ustawi parametry wzmacniacza tak, aby głośniki zabrzmiały dokładnie tak, jak zaplanował to producent, niezależnie od sposobu ustawienia systemu i parametrów akustycznych otoczenia.

ŁATWA KONFIGURACJA

Choć technologia TDAI-2170 jest bardzo zaawansowana, to jest on bardzo łatwy w konfiguracji. TDAI-2170 jest w 100% cyfrowy, pozbawiony efektu psucia dźwięku, podczas konwersji cyfrowo - analogowej. Sygnał cyfrowy bezpośrednio napędza głośniki, bez zamiany na analog i bez układów pośrednich. To wyjątkowe, zaawansowane technicznie rozwiązanie zapewnia krystalicznie czyste odtwarzanie dźwięku na wszystkich poziomach. Potrafi dostarczyć najbardziej przyjemny i naturalnie brzmiący dźwięk, jaki kiedykolwiek słyszałeś w życiu. Obejrzyj ten film, a szybo poznasz ten proces.

CYFROWA AMPLIFIKACJA

TDAI-2170 jest w 100% cyfrowy, pozbawiony efektu psucia dźwięku, podczas konwersji cyfrowo - analogowej. Sygnał cyfrowy bezpośrednio napędza głośniki, bez zamiany na analog i bez układów pośrednich. To wyjątkowe, zaawansowane technicznie rozwiązanie zapewnia krystalicznie czyste odtwarzanie dźwięku na wszystkich poziomach. Potrafi dostarczyć najbardziej przyjemny i naturalnie brzmiący dźwięk, jaki kiedykolwiek słyszałeś.

KORZYSTNY DLA WSZYSTKICH ZESTAWÓW GŁOŚNIKOWYCH

Czy używamy kolumn głośnikowych, głośników podstawkowych, ściennych czy satelitek TDAI-2170 jest idealnym wzmacniaczem dla każdej marki i modelu dostępnych na rynku. Ze względu na swoje unikalne technologie, sprosta on wszystkim wyzwaniom, bez względu na sposób rozmieszczenia głośników, nie pogarszając jakości odtwarzania. Przeciwnie. Wystarczy ustawić kolumny przy ścianie, aby uzyskać najmniejszą ilość szkodliwych odbić. RoomPerfect ™ dostosuje głośnik do pokoju i usunie wszelkie niechciane dudnienia basów, wyrówna pasmo i zlikwiduje odbicia.

Posiadasz subwoofer? Żaden problem. RoomPerfect™ doskonale dopasuje subwoofer do kolumn głośnikowych. Wyeliminuje piki i spadki charakterystyki częstotliwościowej w zakresie basu i średnicy. Teraz cały system jest zintegrowany i śpiewający.

MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY - MODUŁY:

HDMI®
Dzięki modułowi HDMI® można podłączyć do czterech urządzeń w standardzie HDMI®, TDAI-2170 może być centralnym punktem dla wszystkich urządzeń, redukującym ilość kabli HDMI biegnących do telewizora. TDAI-2170 pozwoli uzyskać pełnie zadowolenia z dźwięku oglądanych filmów przez zastąpienie wbudowanych w telewizor głośników doskonałym systemem audio.

Moduł HDMI® jest CEC kompatybilny, co oznacza, że TDAI-2170 można automatycznie włączać i wyłączać razem z telewizorem. Funkcja ta pozwala również korzystać z pilota od telewizora do kontrolowania głośności TDAI-2170.

Moduł HDMI® obsługuje ARC (Audio Return Channel), który wysyła sygnał audio z telewizora do TDAI-2170 poprzez kabel HDMI®. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli masz telewizor z wbudowanym tunerem i chcesz słuchać dźwięku z wykorzystaniem systemu audio.

High-End USB Audio
 
Chcesz uruchomić dźwięk z komputera z systemem Windows, OS X i Linux lub z innego urządzenia streamingowego? Moduł ten jest idealnym rozwiązaniem dla odtwarzania zapisanej cyfrowo muzyki.

Moduł audio USB High-End pozwoli na bezpośrednie połączenie komputera lub innego urządzenia streamingowego z TDAI-2170. Brak zewnętrznej lub wewnętrznej konwersji umożliwia, utrzymywanie przechowywania danych bitowych w ich pierwotnej postaci bez degradacji sygnału audio. Moduł akceptuje pliki w wysokiej rozdzielczości do 384 kHz / 32 bit jak dxd i DSD64 & 128.

High-End Analog Input 
Uzupełnienie standardowych wejść analogowych o moduł wejść analogowych High-End jest idealnym rozwiązaniem dla podłączenia analogowych źródeł dźwięku o najwyższej jakości. Zawiera on 3 niezbalansowane wejścia RCA i 1 symetryczne wejście AES (XLR). Wybór wejścia odbywa się za pomocą podwójnych przekaźników z pozłacanymi złączami i stykami, jakie są zwykle używane tylko w drogim, najbardziej precyzyjnym sprzęcie pomiarowym. Ponieważ analogowe poziomy sygnału często znacznie się różnią, czułość wejściowa każdego wejścia może być zwiększona nawet o 24 dB. Czułość jest regulowana w sekcji przedwzmacniacza, przed dostarczeniem go do konwertora, podając pełny zakres dynamiczny do stopnia konwersji.

Konwersja A / D jest realizowana przez procesor AKM-AK5394A, który poprzez zakres dynamiki wynoszący 123 dB, udowodnił swoją idealną zdolność do konwertowania muzyki do domeny cyfrowej w wielu urządzeniach Lyngdorf Audio.

ICC

Kiedy słuchasz nagrań masterowanych, poziom ich jest często bardzo wysoki. W wyniku analizy, często znajdziesz kilka kolejnych maksymalnych sampli, co wskazuje, że coś z oryginalnego sygnału zostało obcięte. Dźwięk, który przekracza 0 dBfs (decybelach w stosunku do pełnej skali) zabrzmi jako bardzo skompresowany, ponieważ zapas nie istnieje. Ten surowy dźwięk jest niefortunnym trendem w branży muzycznej i jest zwykle określany jako "wojny głośności."

W celu skompensowania tego, stworzyliśmy ICC (Inter-sample Clipping Correction). Z ICC, TDAI-2170 może automatycznie dostosować się do 12dB zapas w przetwarzaniu sygnału, aby uniknąć obcinania sygnału. Dzięki temu można cieszyć się pełną dynamiki i bardziej naturalnego dźwięku.

PERFEKCYJNY DŹWIĘK SPEŁNIA KLASYCZNY STYL

TDAI-2170, podobnie jak wszystkie wcześniejsze produkty Lyngdorf Audio, jest arcydziełem jakości i stylu. Obudowa wzmacniacza to nowoczesne wzornictwo przemysłowe. Projekt uzupełnia przedni panel zbudowany z połączenia czarnego szkła i aluminium w eleganckim profilu,  który wspaniale zaistnieje  każdym wnętrzu, niezależnie od wystroju.

NAGRODY I RECENZJE
StereoLife: "Jeśli szukacie jednego urządzenia łączącego światy klasycznego stereo i wideo, a nie chcecie lub nie lubicie amplitunerów av, Lyngdorf jest jak najbardziej dla was. W jednym pakiecie dostajemy tu centrum sterowania dla dowolnych sygnałów z wielu urządzeń, korekcję akustyki pomieszczenia i możliwość odtwarzania plików wysokiej rozdzielczości z komputera lub innego źródła cyfrowego." Czytaj pełną recenzję...
Hometheaterreview.com: "Dźwięk był oszałamiający, jasny i wyartykułowany z fantastyczną dynamiką. Absolutnie  ciche tło jest dodatkową korzyścią. Niezwykły zakres dynamiki przy niższych wolumenach był kolejną nieoczekiwaną korzyścią  projektu. Nie zapominajmy też o wspaniałych możliwościach systemu Room Perfect." Czytaj pełną recenzję...The Absolute Sound: Editor’s Choice Award 2016 The Absolute Sound: "Myślę, że Lyngdorf TDAI-2170 reprezentuje drogę w przyszłość. I to nie tylko tu i teraz; jest poza tym niedrogi. TDAI-2170 jest muzykalny i praktyczny triumf." Czytaj pełną recenzję...Lyd & Billede: "Lyngdorf Audio TDAI-2170 jest to wzmacniacz, który po prostu trzeba sprawdzić, na pewno  chcieliby Państwo posiadać ten niezwykle elastyczny i potężny wzmacniacz ... Jestem wstrząśnięty, mając możliwość przetestowania urządzenia, które nie tylko stara się przesunąć granice, ale robi to. Dobry dźwięk plus dobrze przemyślany i niekonwencjonalny pomysł, Lyngdorf Audio wywiązał się ze swoich obietnic. " Czytaj pełną recenzję...Music Emotion: "Co za uczta! Diabeł robi dosłownie wszystko, aby uzyskać maksymalną przyjemność z muzyki ... Lyngdorf Audio wraz z TDAI-2170 powiedzie ku rozwiązaniu, które umożliwi entuzjastom dobrego dźwięku uzyskanie tego, co najlepsze w ich głośnikach i kolekcji muzyki." Czytaj pełną recenzję...AudioVideo2Day: "Efekt końcowy pozostawia spektakularną scenę dźwiękową, wzniosłe, skupiające się na ogromnym poziomie mikro detali i schładzania dynamiki. Dźwięk jest bardzo neutralny, ale atmosfera i ciepło zapisu jest przesyłane bardzo bezpośrednio. " Czytaj pełną recenzję...Hifi & Musik: "Wzmacniacz gra tak eleganckim, jasnym, ale władczym uderzeniem, które omal nie wchodzi do tyłu ... To sprawia, że inne wzmacniacze wydają się matowe i zmęczone. Jest on imponująco otwarty, potężny i elastycznym wzmacniaczem w super cenie."Czytaj pełną recenzję...Secrets of Home Theater and High Fidelity: "Lyngdorf Audio próbował pokazać nowej generacji 20- i 30-latków, że muzyka jest przeznaczona do bycia wysłuchaną. Lyngdorf Audio stworzył wzmacniacz tak dobrze wykonany, że zmasakrował on wiele tak zwanych elementów „ high-end ", które kosztują wielokrotność jego ceny." Czytaj pełną recenzję..."Best of 2015" from Secrets of Home Theater and High Fidelity: "Misją Secrets jest zapewnienie prostej informacji technicznej na temat nowych produktów i nowych technologii. "Best of" nazwa jest jednym z najbardziej pożądanych wyróżnień w branży audio."Mag@zine TED: "TDAI-2170 i jego wbudowany RoomPerfect System ™ jest kompletnym sukcesem i podwójnym ciosem stworzonym przez Lyngdorf", pisze recenzent Adrien Rouah. "Ten produkt może decydować o przyszłości wyrafinowanego dźwięku. W rzeczywistości w przyszłości można będzie stwierdzić, że zostały zainicjowane przez Lyngdorf Audio spółki, które po mistrzowsku osiągnięty poważny postęp technologiczny." Czytaj pełną recenzję...
ON: "Dźwięk jest naturalny i żywy, bez agresywności lub ekscesów". 
Artykuł chwali zwiększoną precyzję wzmacniacza i skupia się na RoomPerfect ™: "RoomPerfect ™ nie zniekształca osobowości mówcy, ale pozwala mu wyrazić się w pełni ... Średnica i całe spektrum wydają się bardziej płynne i w konsystencji zyskuje tonalność. Przede wszystkim, bas jest znacznie bardziej jędrny, bez ciężaru, bez przeciąganie lub dzwonienia." Czytaj pełną recenzję...
hvt: "To jest od razu oczywiste, że TDAI-2170 zapewnia niezwykle wyraźne i pozbawione szumów odtwarzanie. Niezwykła dynamika sprawia, że muzyka bardziej żywa niż kiedykolwiek i obnaża niuanse, które wcześniej zacierały się w innych systemach ... Muzyka brzmi dokładnie, tak jak powinna, z poczuciem realizmu, który nie ma sobie równych." Czytaj pełną recenzję...


DANE TECHNICZNE LYNGDORF TDAI-2170

 • Moc wyjściowa: 2 x 170 W @ 4Ohm
 • Wejścia:
  • 2 x Analog Single Ended RCA
  • 2 x Coaxial Digital (≤192kHz / 24 bit)
  • 4 x Optical Digital (≤ 96kHz / 24 bit)
 • Wyjścia:
  • 1 x Coaxial Digital (96kHz / 24 bit)
  • 1 x Single Ended Analog
 • Opcjonalne moduły:              
  • HDMI Moduł z 4 wejściami (≤192kHz/24 bit + DSD64 / DSD128), 1 / CEC i ARC compatible
  • Streaming USB Input Module (≤384kHz/32 bit + DXD / DSD64 / DSD128)
  • High-End Analog Input Module (3 Single ended / 1 Balanced
 • Wymiary (H x W x D): 10 x 45 x 36 cm
 • Waga: 8 kg