Polk TSx 330T *Salon Warszawa al. Krakowska 223* tel. 606-553-190

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Polk Audio
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 1 249,00 zł / szt.
  • Oblicz

Ciepło, dynamicznie, cieplej - TSx 330t!

Seria TSx oferuje wszystko, co najlepsze w klasycznych kolumnach hi-fi: pełne kształty, solidną wagę i potężne przetworniki o dużej mocy. Najważniejszy argument za serią TSx to brzmienie: pełne ciepła, obfite, gęste. Kolumny są wybitnie łatwe do napędzenia, co sprawia, że przychylnym okiem zerkną na nie właściciele tanich wzmacniaczy lampowych. Niemniej TSx330t wygładza brzmienie tanich, ostro grających wzmacniaczy o cherlawej mocy. Bo taki jest Polk - z każdego wzmacniacza niemocy wiele ciepłych watów wykrzesze. 

Polk Audio TSx330T – najważniejsze cechy

Obudowa:
Unikalna, zagięta obudowa w zbudowana z nierezonujących płyt MDF tworzy niezwykle sztywną konstrukcje z akustycznie obojętną przestrzenią, idealną do pracy przetworników Dynamic Balance.
wyposażona w potężny bas refleks wyprofilowany w celu minimalizacji zjawiska hałasowania przy wzbudzaniu silnego ciśnienia akustycznego.

wygięta w kształcie liry dla ograniczenia zjawiska fal stojących,

Głośnik wysokotonowy
1 calowa (2.54cm) kopułka z kompozytu jedwabiu i polimerów. Głośnik w technologii Dynamic Balance

Głośniki średniotonowe:
membrany w opatentowanej technologii Dynamic Balance wykonane z kompozytu polimerów i minerałów mika z kauczukowym zawieszeniem (produkowanym metodą wtryskową) 
zaprojektowane pod kątem maksymalnej wydajności ciśnienia akustycznego nawet z najsłabszymi wzmacniaczami. Zapewniają czyste, naturalne i realistyczne brzmienie nawet z podstawowymi modelami wzmacniaczy stereo i kina domowego.

Więcej o technologii Dynamic Balance

DYNAMIC BALANCE to zaawansowana technologia wizualizacji wibracji powierzchni membrany głośników średnio i niskotonowych oraz tweeterów. Pozwala wykryć niepożądane rezonanse, które są źródłem zniekształceń THD. Dotarcie do źródła rezonansów pozwala na stworzenie „dynamicznego balansu” między pracą materiałów membrany, jej geometrii oraz konstrukcji reszty przetwornika w celu “uspokojenia” pracy poszczególnych elementów przetwornika i redukcji zniekształceń. Chociaż urządzenia badawcze zapewnia niemieckie laboratorium Klippel to cały proces został opatentowany przez Polk Audio.

Głośniki niskotonowe:
przetworniki w technologii Dynamic Balance wyposażone w głęboko wychyłowe membrany z polimerów

Funkcjonalność

Kolumny stereo dzielą się na podłogowe oraz podstawkowe. Dobór wielkości kolumn zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniach do 10m kw warto dobierać kolumny podstawkowe. W przypadku pomieszczeń do 20m kw sprawdzą się zarówno większe podstawkowe jak i podłogowe. W pomieszczeniach o powierzchni 30m kw i więcej polecamy większe kolumny podłogowe.

Zdecydowana większość kolumn produkowana jest w ramach jednej linii, na którą składają się kolumny podłogowe, podstawkowe (często z uchwytami do podwieszania w komplecie) oraz kolumna centralna – stosowana do kina domowego. Uzupełnieniem powyższych produktów są subwoofery, które podobnie jak kolumny stereo mogą w znaczący sposób różnić się nawet w tym samym przedziale cenowym.

Zazwyczaj w ramach systemu stereo istnieje możliwość dołączenia subwoofera i stworzenia zestawu 2.1, który może być także traktowany jako podstawowe kino domowe z możliwością rozszerzenia o kolumnę centralną oraz kolumny podstawkowe – jako tylne głośniki efektowe.

Dobór kolumn do wzmacniacza powinien opierać się na 4 czynnikach:

  • impedancji kolumn i wzmacniacza
  • mocy kolumn i wzmacniacza
  • barwie dźwięku kolumn i wzmacniacza
  • preferencjach muzycznych klienta.

Aby jak najlepiej dobrać kolumny do wzmacniacza skontaktuj się z naszą obsługą.

Specyfikacja techniczna

BUDOWA: ------
Konstrukcja:  2.5-drożna
Budowa kolumny:  Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki:  Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 1x1-calowa (25mm) kopułka jedwabno-polimerowa Dynamic Balance
Głośniki średnioniskotonowe: 2x6.5 cala (165mm) podwójnie laminowane przetworniki Dynamic Balance
Obudowa: Bas-refleks
OBUDOWA: ------
Wykończenie obudowy: nierezoujący MDF, bas-refleks
Bas-refleks:  Przód
Membrana pasywna:  NIE
Podłączenie kabli:  Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
PARAMETRY: ------
Impedancja:  8 Ohm
Skuteczność:  90dB
Zalecana moc wzmacniacza:  20 - 150W na kanał
Uchwyty w zestawie: NIE
Pasmo przenoszenia:  33 - 25.000Hz
:: podwójnie laminowane przetworniki
:: stylowy design, idealny dla nowoczesnych mieszkań
Wysokość: 95.1cm
Szerokość: 21cm 
z nóżkami: 23cm
Głębokość: 31cm