Tannoy Mercury 7.4 *Salon Warszawa al. Krakowska 223* tel. 606-553-190

Dodaj recenzję:
 • Producent: Tannoy
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • 1 499,00 zł / szt.
 • Oblicz
 • Kolumna podłogowa Tannoy Mercury 7.4

  Szkocka firma Tannoy wprowadza do sprzedaży najnowszą wersję utytułowanej serii Mercury. Tegoroczna linia oznaczona będzie już numerem „7”, a dzięki nowoczesnemu projektowi, perfekcyjnemu i dynamicznemu brzmieniu będzie z pewnością przychylnie przyjęta przez użytkowników na całym świecie. Seria Mercury firmy Tannoy wskazuje jak doskonale powinny grać kolumny głośnikowe w tym przedziale cenowym.

  W skład linii Mercury „7” wchodzić będą: model podłogowy – Mercury 7.4, klasyczny monitor – Mercury 7.2, płaski głośnik surround – Mercury 7.1 i wyspecjalizowany głośnik centralny Mercury 7C, a także dopasowany wizualnie i kolorystycznie solidny subwoofer aktywny.

  Wszystkie modele kolumn wchodzących w skład linii wyposażone są w nowy głośnik wysokotonowy, którego kopułka, nieco większa niż wykorzystywane standardowo calówki, bo mająca 28 mm średnicy, wykonana jest z poliestru powlekanego warstwą nitro-uretanową. Mimo większych gabarytów zapewnia ona bardzo szerokie pasmo przenoszenia aż do 32 kHz (-6dB). Membrana napędzana jest wydajnym magnesem neodymowym.

  Kolejną ciekawą zmianą, w stosunku do kolumn poprzedniej serii „Vi”, jest zastosowanie w modelu podłogowym dużych głośników niskośredniotonowych o średnicy 178 mm z membranami z pulpy papierowej powlekanej włóknami. Cechą charakterystyczną modelu Mercury 7.4 jest wysoka skuteczność wynosząca 93dB/1W/1m przy nominalnej impedancji 8Ω i szerokie pasmo przenoszonych częstotliwości – 32-32kHz (-6dB). Model podłogowy wyposażony jest w przykręcane stopy stabilizujące kolumnę i oddzielające ją od drgań generowanych przez podłogę. Podwójne pozłacane gniazda głośnikowe umożliwiają podłączenie w trybie bi-wiring lub bi-amping. Solidna obudowa wentylowana jest przez dwa porty bass reflex znajdujące się na tylnej ściance.  

  Wszystkie kolumny Mercury „7” wyposażone są w dwudrożne zwrotnice, z filtrem drugiego stopnia dla głośników niskośredniotonowych i filtrem trzeciego stopnia dla głośników wysokotonowych. Wszystkie też mają bardzo przyjazną dla końcówek mocy impedancję znamionową 8 Ω.

  Specyfikacja techniczna:
  - Rekomendowana moc wzmacniacza (Waty RMS) 20-150
  - Moc ciągła (Waty RMS) 75
  - Moc szczytowa (Waty) 300
  - Skuteczność (2.83V@1m) 93 dB
  - Impedancja nominalna (Ω) 8
  - Pasmo przenoszenia (-6dB) 32Hz-32kHz
  - Głośnik wysokotonowy 28 mm, poliester powlekany warstwą nitro-uretanową
  - Głośnik niskotonowy 2x178mm, pulpa papierowa powlekana włóknami
  - Podział zwrotnicy 2.4 kHz
  - Rodzaj zwrotnicy Pasywna, drugiego stopnia dla basu, trzeciego stopnia dla sopranów 
  - Gniazdo Podwójne
  - Rodzaj obudowy 2 x Bass reflex – tylna ścianka
  - Pojemność (l) 44
  - Wymiary (W x S x G w mm) 955x314.3x308
  - Waga (kg) 15