Unison Research Performance Anniversary *Salon Warszawa al. Krakowska 223* tel. 606-553-190

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Unison Research
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • 46 999,00 zł 34 999,00 zł / szt.
 • Oblicz

“Od dwudziestu lat zajmujemy się projektowaniem i budową produktów audio. Zawsze słuchamy opinii i uwag naszych klientów na całym świecie. Z biegiem czasu zauważyliśmy, że niektóre potrzeby klientów ulegają zmianie. W odpowiedzi na zapotrzebowanie audiofilów spojrzeliśmy innym okiem na wiele naszych produktów. Zaktualizowaliśmy niektóre z naszych najbardziej ukochanych i klasycznych wzorów. W najnowszej wersji legendarnego, zintegrowanego wzmacniacza PERFORMANCE zwiększyliśmy moc,co razem z jego wyglądem stworzyło prawdziwą ikonę elegancji i nieprzeciętnych muzycznych przyjemności.”

NOWY PERFORMANCE

Przez cały okres działalności konstruktorzy Unison Research opracowywali nie tylko rozdzielne przedwzmacniacze i wzmacniacze mocy, ale stworzyli wiele zintegrowanych wzmacniaczy małej i średniej mocy. Integracja oferuje wiele korzyści. Nie tylko upraszcza i dodaje praktyczności użytkowania, ale często przyczynia się do polepszenia jakość dźwięku. Zintegrowany wzmacniacz, w odróżnieniu od jego rozdzielnych odpowiedników wymaga mniej kabli, zarówno zasilających jak i interkonektów. Uniknięcie dodatkowego okablowania daje oszczędności w kosztach, nie mówiąc już o tym, że źle dobrane kable mogą mieć zły wpływ na barwę dźwięku i jego dynamikę.

Konstrukcja zintegrowanego wzmacniacza jest bardziej skomplikowana, a rozwiązania bardziej krytyczne, niż w przypadku wzmacniaczy rozdzielnych. Konstrukcja pojedynczego schasis wymaga nieprzeciętnej staranności. Należy starannie odizolować wrażliwe stopnie wzmocnienia (wzmacniacz wstępny) od zakłóceń z układu zasilania oraz stopnia wyjściowego.

Nasze doświadczenia ze zintegrowanymi wzmacniaczami na przestrzeni lat pozwoliły na stworzenie wielu bardzo udanych projektów, z których niektóre są czczone jako ponadczasowe klasyki. Przykładem może być powszechnie znany Absolute 845.

Dla satysfakcji naszych klientów na całym świecie i pod ich presją Unison Research postanowił przywrócić do produkcji jeden z jego najbardziej znanych klasyków - PERFORMANCE.

NOWATORSKIE ROZWIĄZANIA

W nowej konstrukcji zdecydowaliśmy się na wprowadzenie pewnych ulepszeń i dość istotnych zmian konstrukcyjnych. Najważniejsza to moc, która dzięki zastosowania sześciu lamp KT88 w stopniu wyjściowym wzrosła z 24 watów do ponad 40 watów na kanał. Nowy PERFORMANCE pozostaje wierny mistrzowskiemu wyglądowi oryginału. Jednocześnie jest uważany przez wielu za obiekt elegancji, dostarczający słuchaczowi rzadkich i nieprzeciętnych przyjemności. Zmiany ze względów funkcyjności, to na przykład dodanie dużych radiatorów termicznych po obu stronach wzmacniacza, dwa ekrany z antymagnetycznej stali nierdzewnej o niskim przewodnictwie cieplnym. Służą one do izolacji cieplnej obwodów wzmacniacza umieszczonych poniżej od ciepła generowanego przez sześć KT-88. Jest to korzystne dla stabilności pracy obwodów wzmacniacza mocy i wpływa zarówno na jakość dźwięku, jak i całkowitą niezawodność.

DUAL MONO

Jakwszystkiewysokiejjakościwzmacniaczezintegrowane,PERFORMANCE jestokreślony w konfiguracji dual-mono. W jednej obudowie znajdują się dwa identyczne, ale w pełni niezależne wzmacniacze. Dzięki temu unika się możliwości zakłóceń pomiędzy dwoma kanałami. W pełni lampowa konstrukcja jest ustawiona w czystej Klasie-A dla każdego stopnia.

TRANSFORMATORY GŁOŚNIKOWE

Od samego początku Unison Research skupił się na projektowaniu, rozwoju i produkcji transformatorów wyjściowych (głośnikowych) W przekonaniu, że we wzmacniaczu lampowym są one w dużej mierze odpowiedzialne za określenie ostatecznej jakości dźwięku, trzeba mieć świadomość, że bardzo niewielu konstruktorów na świecie jest w stanie zaprojektować i zbudować transformatory tak doskonałe, jak używane w konstrukcjach Unisona.

Dzięki tym specjalnych transformatorom możliwe było zaprojektowanie stopni wyjściowych do współpracy z trzema KT88 na kanał w równoległej konfiguracji single-ended/ultralinear. Zastosowanie rozwiązania ultralinear było możliwe dzięki specjalnej konstrukcji transformatora wyjściowego, która pozwala „widzieć” tetrody KT88, jako triody.

STOPNIE WEJŚCIOWE I STERUJĄCE KOŃCÓWKĄ

Wzmocnienie wstępne oraz sterowanie stopnia mocy oparte jest wyłącznie na triodach ECC 83 i ECC82. Z tych lamp jest możliwe uzyskanie doskonałej liniowości i praktyczny brak zniekształceń harmonicznych. Oba te stopnie wykorzystują układ biasu automatycznego. Pozwala to na skuteczne zmniejszenie impedancji wyjściowa obwodów, a w związku z tym zniekształcenia harmoniczne są ograniczone, a dynamika jest zwiększona.

NOWY WZMACNIACZ MOCY

W fazie projektowania szczególną uwagę zwrócono na stopień wyjściowy, który jak wspomniano wcześniej składa się z trzech równoległych KT-88. Stosowanie lamp

wyjściowych równoległych (parallel) daje doskonałe rezultaty brzmieniowe. Niestety ich stosowanie jest krytyczne i narzuca konieczność rygorystycznej selekcji i dopasowania lamp. Problemy te są jedynie częściowo rozwiązane dobieranie lamp ponieważ w czasie długotrwałej pracy ich charakterystyki mają tendencję do zmiany w niejednorodnym sposób. Może to prowadzić do niesymetryczności wyjścia, strat mocy oraz wzrostu zniekształceń harmonicznych. Po pełnej analizie wszystkich aspektów zachowania się lamp w czasie, został w naszym laboratorium opracowany szczególny i oryginalny obwód, który zgrabnie rozwiązuje ten problem poprzez ciągłe sprawdzanie każdej lampy na okoliczność zmiany wydajności emisji i odpowiednie dostosowanie nastawów. Dzięki temu wzmacniacz jest w stanie utrzymać optymalne działanie nawet po wielu latach użytkowania. Jako dodatkowy bonus - to znaczne skrócenie czasu nagrzewania się wzmacniacza po jego załączeniu, tak drażniące w innych wzmacniaczach lampowych .

TRANSFORMATOR SIECIOWY. Układy żarzenia lamp

Tyle samo uwagi, co w projektowaniu poszczególnych stopni wzmacniacza i transformatorów głośnikowych, poświęcono transformatorom sieciowym. Niezwykłe transformatory zasilające PERFORMANCE zostały zaprojektowane i wykonane według tych samych kryteriów, co transformatory wyjściowe. Pozwoliło to nie tylko na zapewnienie niezawodności, ale również idealnych warunków pracy dla całego wzmacniacza. Należy pamiętać, że cała energia wypływająca zkolumnpochodziztransformatorówmocy.Sąonezaopatrzonewwiele uzwojeń wtórnych, co spełnia precyzyjne wymagania dla każdej grupy elementów, przy jednoczesnym zmniejszeniu interakcji pomiędzy nimi. Żarzenia lamp przedwzmacniacza i lamp układu sterującego końcówką mocy są zasilane prądem stałym. Lampy mocy wymagają nagrzewania się w innej kolejności (później), a zatem są zasilane prądem zmiennym, każda z oddzielnego i niezależnego uzwojenia. W ten sposób unika się problemów związanych z prostowaniem prądu o dużym natężeniu oraz poprawia się niezależność nastawień trzech lamp wyjściowych a zarazem efektywność i stabilność pracy.

ZASILANIE ANODOWE

Napięcie anodowe wzmacniacza najlepiej byłoby realizować przez baterię, ale oczywiście nie jest to możliwe z wielu powodów; koszt, oczekiwana żywotność, rozmiar, waga itd.
Po długiej analizie problemu nasi konstruktorzy doszli do niemal idealnego rozwiązania, przybliżającego zasilanie anod lamp z zasilacza sieciowego tak, aby było ono prawie identyczne, jak zasilanie z baterii. Aby pozostać wiernym filozofii lamp, zasilacz anodowy jest realizowany za pomocą oddzielnych torów dla każdej lampy. Wyrównuje to podaż energii i zaspokaja równe i niezależne potrzeby każdej lampy. Nasze rozwiązania techniczne w dziedzinie zasilania są nowatorskie i bezkompromisowe.

REMOTE CONTROL

Pilot na podczerwień steruje „zmotoryzowanym” potencjometrem ALPS z prestiżowej serii RK27, jak również kontroluje wybór wejścia. Wybrane wejście jest wskazane przez diodę LED na panelu przednim.

WEJŚCIA I WYJŚCIA

Duże, złocone terminale głośnikowe są przystosowane do współpracy ze wszystkimi typami połączeń kablowych jako pojedyncze lub bi-wiring, dla 4 lub 8 ohm. Wysokiej jakości gniazda wejściowe są również pozłacane.

OFF/ON

Włącznik / wyłącznik sieciowy na przednim panelu obsługuje zasilanie w energię poprzez dwa przekaźniki mocy, po jednym dla każdego kanału. Przekaźniki te są umieszczane w pobliżu transformatorów sieciowych, co pozwala skrócić do maksimum okablowanie AC. Tym samym ograniczona została do absolutnego minimum. możliwość indukowania się zakłóceń zasilania

TOR GRAMOFONOWY

Na tylnym panelu znajduje się gniazdo służące podłączeniu do Unison Research Simply Phono, umożliwiając tym samym używanie toru gramofonowego odpowiedniej jakości.

OBUDOWA, POKRETŁA, KOMPONENTY

W projektowaniu i realizacji PERFORMANCE nic nie zostało pozostawione przypadkowi. Aby przytoczyć tylko kilka przykładów; wybrane elementy składowe, pokrętła sterujące i elementy drewniane, schasis i płytki obwodów drukowanych.

Pokrętła sterujące są obrabiane z litej antymagnetycznej stali nierdzewnej. Ich masa i wyważenie zapewniaj ą płynną i precyzyjną kontrolę podczas obsługiwania ręcznego. Elementy drewniane, które mają oczywistą i podstawową wartość: wygląd, mają też mniej oczywisty, ale równie ważny i dokładnie obliczony cel, czyli tłumienie wszelkich rezonansów, które mogą wystąpić w obudowie metalowej. Dzięki tej tłumiącej strukturze lampy (które podobnie jak wszystkie urządzenia próżniowe potrafią mikrofonować) są znacznie mniej podatne na generowanie niepożądanych skutków, związanych z rezonansem. Aby uzyskać najlepszą jakość muzyczną, niezawodność i długotrwałość działania, wszystkie komponenty używane przy budowie zostały wybrane z wielką troską o ich jakość - od rezystorów do nieindukcyjnych kondensatorów filtrujących, od lamp do płytek z obwodami drukowanymi. Zarówno ten, jak i pozostałe produkty wywodzą się z dwóch dekad doświadczeń Unison Research, i gwarantują, że nowy PERFORMANCE to rzeczywiście znakomity wzmacniacz zintegrowany, który jest naszą dumą i może stać się dumą Użytkownika. 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Stereofoniczny,  lampowy wzmacniacz zintegrowany w układzie dual mono
 • Stopień wyjściowy wzmacniacza w układzie single-ended paralel, ultralinearnym 
 • Wzmacniacz pracuje w czystej klasie A
 • Moc wyjściowa: 45 W na kanał
 • Impedancja wyjściowa: 4 - 8 Ohm
 • Impedancja wejścia: 47 kOhm/50pf
 • Wejścia liniowe: 4 x RCA, 1 x magnetofonowe
 • Podwójne terminale głośnikowe
 • Współczynnik sprzężenia zwrotnego: 16dB
 • Pasmo przenoszenia: 20 – 30000 Hz
 • Lampy sterujące: 4 x ECC83 (12AX7) Gold Lion
 • Lampy mocy: 6 KT88 Gold Lion
 • Pilot zdalnego sterowania: tak
 • Pobór mocy: 500 W
 • Wymiary:  23,5 cm wysokości , 60 cm szerokości,  48 cm głębokości
 • Masa netto: 50  kg